info@advicecollege.com 0850 225 22 00

Almanya Üniversiteleri İçin Freshman Sınavı

2016-17 dönemi Freshman Sınavı tarih ve yerleri belli oldu!

Almanya Üniversiteleri İçin Freshman Sınavı

Mayıs dönemindeki Freshman Sınavına başvurunuzu hemen yapın, Almanya'nın dünya standartlarındaki üniversitelerinde eğitim almanızı sağlayacak en kısa ve en güçlü seçeneği değerlendirin!

 

Unutmayın; bir yıllık yoğun eğitimle dil ve akademik açıklarınızı kapatarak Alman devlet üniversitelerinde hayallerinizin bölümüne kayıt yaptırma fırsatını veren Freshman Programı, Türkiye'de dört yıllık bir fakülteyi kazanamamış olan adaylara da açık!

 

Sınav tarih ve yerleri:

 

İzmir

Seminer: 2 Mayıs 2016, 18.30

Sınav: 3 Mayıs 2016, 09.00

Yer: Ramada Plaza, Mürsel Paşa Bulvarı, No: 12, Kahramanlar, İzmir

 

Ankara

Seminer: 4 Mayıs 2016, 18.30

Sınav: 5 Mayıs 2016, 09.00

Yer: Houston Oteli (Tunalı Hilmi) Güniz Sokak No: 26 Kuğulu Park Mevki, Kavaklıdere, Ankara

 

 

İstanbul

Seminer: 7 Mayıs 2016, 19.00

Sınav: 8 Mayıs 2016, 09.30

Yer: Ramada Plaza, Halaskargazi Cad. No: 63 Şişli, İstanbul

 

2016-2017 döneminde, Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Freshman Programı’na katılmayı düşünen veya sonraki yıl için yerini rezerve ettirmeyi planlayan öğrencilerimizin (11., 12. sınıf veya 12 yıllık lise mezunu), Freshman Programı’na kabulü için gerekli olan Freshman Sınavının 2016-Yaz dönemi takvimi açıklandı. Buna göre; öğrencilerimiz İzmir, Ankara ve İstanbul olmak üzere üç ayrı ilimizde seminer ve sınavlara katılabilecek.

 

İngilizce veya Almanca yabancı dilleri ile Matematik bilgisinin değerlendirilmesini amaçlayan sınavdan bir gün önce, semineri takiben öğrencilerin tercihlerini belirleyebilmeleri ve program hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmaları için uzman danışmanlarımız ve eğitimciler tarafından kendilerine ve ailelerine genel bilgiler verilerek tüm soruları cevaplandırılacak.

 

 

11. ve 12. sınıfa giden öğrencilerimiz, üç tercihlerini aynı gün yapacaklar ve sınavda başarılı olmaları ve Freshman senesini başarıyla geçmeleri halinde, %99 oranında ilk tercihlerine yerleştirileceklerdir. 11. sınıfların bu sınavı geçmeleri halinde, istek üzerine yerleri ücret alınmadan rezerve edilecek, Türkiye’deki üniversitelere başvuru için gerekli olan sınava girmeden üniversite eğitimine başlamaları için gerekli adımı atmış olacaklardır.

 

Almanya’nın NRW eyaletinde bir ilk olan Freshman senesi ücretli olup, bu ücret 17.000 Euro’dur. Bu ödemeye yemek dışında her şey dahildir. Konaklama, sağlık sigortası, başkalarına verilebilecek hasarın sigortası, tüm NRW eyaletinde ücretsiz toplu taşıma araçlarından yararlanma hakkı, 12 hafta süren laboratuvar ön pratikleri, dersler, ders materyalleri, enstitüden alınan diğer hizmetler vb. bu kapsam içindedir. Freshman yılını takiben, sonrasındaki tüm üniversite eğitimi (Bachelor ve Master programları) ise Almanya genelinde ücretsizdir.

 

Türkiye’dekine benzer üniversite harçları alınmakta olup, özel üniversite kategorisinde değildir. Freshman yılına başlamak isteyen öğrencilerimize ilgili sınav, iki aşamada verilecektir. İlk aşamada uygulanacak olan sınav klasik yapılan Matematik sınavıdır ve süresi 60 dakikadır. İkinci aşamada uygulanacak olan sınav isteğe göre, İngilizce veya Almanca olarak verilecek olan “Comprehension and Grammar” sınavıdır ve bunun süresi de 45 dakikadır. Bunu takiben “Essay”  için ayrılan süre ise 30 dakika olarak belirlenmektedir.

 

Örnek sınavlar, başvuran adayların sınav ücreti olan “47 Euro”yu yatırmalarını takiben kendilerine iletilecektir.

 

Sınava başvurmak isteyen öğrencilerin Advice College Eğitim Koordinatörü Aydan Tuzluk’a info@advicecollege.com e-mail adresi üzerinden;

 

- Ad Soyad

- T.C. Kimlik No.

- Posta Adresi

- E-mail Adresi

- Okul İsmi ve Sınıfı

- Sınavı Alacağı Dil

 

bilgilerini göndermeleri gerekmektedir.